P. C. Asmussen: Cirkusdirektør

Forstander for Gøglerskolen.

Beskrivelse

Cirkusdirektør på Gøglerskolen.

 

Lisbeth Fisker Enggaard: Underviser

Underviser på Butiks-linjen.

Beskrivelse

Underviser på Butiks-linjen.

 

Steffen Rasmussen: Underviser

Underviser på Danse-linjen.

Beskrivelse

Danser, underviser og koreograf.

Liv Crecesse: Underviser

Underviser på Danse-linjen.

Beskrivelse

Underviser.

Selvlært koreograf og danser.

Jesper Rask Nordtorp: Underviser, Vejleder

Underviser og vejleder på Makerspace-linjen.

Beskrivelse

Underviser og vejleder på Makerspace-linjen.

Uddannet folkeskolelærer.

Rene Firring Givskud: Underviser

Underviser på Makerspace-linjen.

Beskrivelse

Underviser på Makerspace-linjen.

Uddannet mekaniker og pædagog.

Berith Nielsen: Underviser, Vejleder

Underviser og vejleder på Danse-linjen og Artist-linjen

Beskrivelse

Underviser og vejleder.

Uddannet hos Abdul Hantout (Dk), Die Etage (Berlin) og Anni Fratellinni (Paris). Bachelor i Æstetik og Kultur.

Friis: Underviser, Vejleder

Underviser og vejleder på Danse-linjen samt Artist-linjen.

Beskrivelse

Underviser og vejleder.

Uddannet ved Center for Rytmisk Musik og Bevægelse.

Johan Plessner: Underviser

Underviser på Artist-linjen

Beskrivelse

Underviser. Autodidakt gøgler og artist, bla. med De Jydske Helte.

Sebastian Sadiki Danbæk: Underviser

Underviser på Artist-linjen.

Beskrivelse

Underviser i akrobatik på Artist-linjen.

Lone Andersen: Vejleder

Vejleder på Rap-linien.

Beskrivelse

Vejleder.

Uddannet socialpædagog, bachelor i dramaturgi.

Søren Karim Bech: Underviser

Underviser på Rap-linjen.

Beskrivelse

Rapper kendt som "Karim" fra bl.a. Bogfinkevej, ContraAuguste, Klub Dovensmart og som solisten “Marki Snøre”

Mikkel Veje Knudsen: Underviser

Underviser på Rap-linjen.

Beskrivelse

Producer og DJ kendt som "Mik" fra Hiphop og Klub miljøet.

Henrik Juel: Underviser, Vejleder

Vejleder og underviser på Medie-linjen.

Beskrivelse

Uddannet socialrådgiver, voksenunderviser og projektleder uddannet fra Erhvervs akademiet i Aarhus.

Per Nissen: Underviser

Underviser på Medie-linjen.

Beskrivelse

Underviser.

Uddannet på Danmarks Journalisthøjskole.

Jens Villy Pedersen: Underviser

Underviser på Træ- og design-linjen.

Beskrivelse

Underviser.

Uddannet snedker.

Søren Otzen Kristensen: Underviser

Underviser på Træ- og design-linjen.

Beskrivelse

Underviser.

Uddannet friluftslærer og pædagog.

Anette Due: Underviser, Vejleder

Underviser og vejleder på Cafe- og Idé og tekstil-linjen.

Beskrivelse

Underviser og vejleder.

Uddannet pædagog. Diplomuddannelse i uddannelses-, erhvervs– og karrierevejledning.

Kamilla Marie Korsgaard: Underviser

Underviser på Idé og tekstil-linjen.

Beskrivelse

Underviser.

Uddannet tekstilformgiver.

Gitte Møller: Vejleder

Projektkoordinator for Carpe Diem, samt vejleder for Makerspace-linjen og Træ & Design-linjen.

Beskrivelse

Projektkoordinator for Carpe Diem, samt vejleder for Makerspace-linjen og Træ & Pedel-linjen. Gitte arbejder udfra den systemiske metode.

Helene Andersen: Projektkoordinator, Underviser

Projektkoordinator og underviser på Den kombinerede ungdomsuddannelse.

Beskrivelse

Projektkoordinator og underviser på Den kombinerede ungdomsuddannelse.

Nicholai Friis Pedersen: Underviser

Underviser på Den kombinerede ungdomsuddannelse.

Beskrivelse

Underviser på Den kombinerede ungdomsuddannelse.

 

Kjeld Lippert: Underviser

Underviser på Den kombinerede ungdomsuddannelse.

Beskrivelse

Underviser på Den kombinerede ungdomsuddannelse.

Anne Marie Lihn: Underviser

Underviser på Cafe-linjen.

Beskrivelse

Underviser.

Uddannet køkkenleder.

Laila Pedersen: Underviser

Underviser på Cafe-linjen.

Beskrivelse

Underviser.
Uddannet køkkenleder samt pædagogisk grunduddannelsen.

Anni Stjerne: Underviser

Underviser i almene fag på Hjernevaskeriet.

Beskrivelse

Underviser i almene fag på Hjernevaskeriet.

Uddannet folkeskolelærer.

Karin Rasmussen: Administrator

Administrator.

Beskrivelse

Administration, økonomi og kontor.

Mads Bischoff: IT artist, Webmaster

IT artist og webmaster.

Beskrivelse

IT artist og webmaster.

Autodidakt trommedanser, webdesigner og netværks-administrator.

Kasper Vestrup: Fundraiser, Kontorassistent

Fundraiser, sekretær mv.

Beskrivelse

Hjælper med fundraising og som assistent for skolens forstander.

Michael Piilgaard: Kontorassistent, Underviser

Gæstelærer på flere linjer, samt assistent på skolens kontor.

Beskrivelse

Gæstelærer på Cafe-linjen, på Makerspace-linjen, samt assistent på kontoret.

Ea Ejersbo: Ledelsessekretær

Ledelsessekretær.

Beskrivelse

Ledelsessekretær.

Intern struktur og eksterne projekter

Daniel Bé: Underviser

Underviser.

Beskrivelse

Underviser

Producer og komponist kendt fra HipHop- og klubmiljøet.

Gøglerskolen benytter Google Analytics og cookies!

For at gøre hjemmesiden bedre og sikre dig den bedste oplevelse, har vi ligesom rigtig mange andre, installeret Google Analytics. Ligeledes benytter hjemmesiden cookies.
Klik på 'Jeg hjælper gerne' for at hjælpe os, eller klik 'Nej'. Dit valg bliver gemt i en cookie på din computer, som udløber om 180 dage.